Sarah J. Maas - Říše bouří

02.01.2018

název v češtině: Říše bouří

název v originále: Empire of storms

autorka: Sarah J. Maasová

nakladatelství: CooBoo

počet stran: 688

vazba: brožovaná

Postavy

Aelin naše oblíbená postava. Tady se mi občas nelíbilo její arogantní postoj, ale to je jen jeden pohled. Každý víme, že si toho hodně prožila ave většinou to jsou nehezké zážitky. Rozhodně jsem byla překvapená na konci příběhu, ale nic vám neřeknu.

Jeřáb pro Aelin by udělal cokoli, když bude šťastná.

Lysandra stala se Aelininou nejbližší přítelkyní, a teď když může opět vystupovat jako měnička, je jí velmi nápomocná.

Aedion vždy Aelin věřil. Vypadá to, že se zamiloval do naší měničky Lysandry.

Dorian, současný král Adarlanu, kterého Aelin vysvobodila ze spárů černé magie, se učí za pomoci Jeřába a jí ovládat svou magii, aby ji mohl použít po jejím boku a společně porazili zlo.

Manon Černozobá, kterou čekají nová odhalení, díky nimž se dostane do velkých problémů, které zkomplikují život nejen jí, ale i druhým.Opravdu mě to překvapilo, ale nejsem určitě sama.

Elide, po dlouhou dobu ztracená právoplatná paní Perranthu, kterou poslala Manon, aby našla Aelin, předala jí důležitý předmět a vstoupila do jejích služeb. Cesta ovšem nebude vůbec jednoduchá a jejím ochráncem se stane Lorcan, který nemá Aelin zrovna v lásce, protože nad ním vyzrála a obelstila ho.

Anotace

Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.

Kup knihu kliknutím na obrázek (pod tímto textem):


Jinak místy je to fakt dlouhý. A dost nudný. A občas se to fakt táhne, ale to se dá od takhle dlouhé knížky čekat. Kdybych měla více času, možná bych jí přečetla i během dne. Takhle mi to trvalo asi dva nebo tři týdny. Ohledně toho konce mám i výtku, krom toho, že TOHLE SE PROSTĚ NEDĚLÁ! Takže taková menší rada: čtěte jen na vlastní nebezpečí! Za ten konec bych opravdu vraždila a na pokračování si musíme ještě počkat.

-s láskou vaše Míša-