Rainbow Rowell - Fangirl

16.10.2017

název v češtině: Fangirl

název v originále: Fangirl

autorka: Rainbow Rowell

nakladatelství: Yoli

počet stran: 456

vazba: brožovaná


Postavy

-Cath je podivná. Je to snílek. Autorka Magicath, která píše pro velice populání příběh Simona a Baze. Vysokoškolačka, která nechodí na večírky, nemá hromadu přátel. 

-Levi je vysoký kluk, samá noha a samá ruka. Je neskutečně přátelský, hodný a usměvavý. Směje se na každého živého tvora. Tohoto bezprostředního hrdinu si nelze neoblíbit, protože dokáže být tak milý a optimistický, až to vyvažuje obavu samotné Cath.

-Reagan je svérázná, soběstačná a hlavně neskutečně sebevědomá dívka. Má spousty chyb, ale dokáže je hodit za sebe a jít se vztyčenou hlavou, jako by se nic nestalo. Dokáže podat pomocnou ruku a je se pro Cath takovou adoptivní sestrou, když se na ni Wren v jednu chvíli vybodne.

-Wren, Cathino dvojče. Je pravým opakem svého dvojčete. Vymete každičkou párty a to se neobejde bez následků. Jednu chvíli jí nenávidíte, protože Cath odstrčila, ale potom se s ní znovu začne bavit a už vám nepřijde nějak strašná.

Anotace

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá, než zachovat klid a nedat se?


Oblíbené části

,,Tak chceš ukázat, kde je jídelna?"

 ,,Ne, to je v pohodě."

,,Nemůžeš přežívat o dietních tyčinkách. Brzo ti dojdou."

,,Nedojdou..."

Reagan vzdychla. ,,Levi ti jich tak trochu pár snědl."

,,Tys nechala svýho kluka, aby mi kradl tyčinky?" Cath se sklonila a prohlédla si svoji tajnou zásobárnu - všechny krabice byly načaté.

,,Tvrdil, že je to pro tvoje dobro," bránila se Reagan. ,,Že poukazuje na problém. A my spolu nechodíme. Ne tak docela." (strana 47)

Kup knihu kliknutím na obrázek (pod tímto textem):


Těch vtipných částí je opravdu hodně, já se s kamarádkama smála, hned několika. My si dáme zadání, jako třeba: ,,První věta kterou najdeš bude popisovat tvůj týden."

Takže snad chápete, jak vtipné to potom je. Rozhodně doporučuji vyzkoušet se svými kamarádkami s jakoukoliv knihou co právě čtete.

-s láskou vaše Míša-