Victoria Aveyard - Králova klec

18.02.2018

název v češtině: Králova klec

název v originále: King´s cage

autorka: Victoria Aveyardová

nakladatelství: CooBoo

počet stran: 504

vazba: pevná s přebalem

Postavy

Mare - "Blýskající holčička" tak jí známe z předchozích dvou dílů, ale po zajetí je bezmocná. Několikrát se snaží utéct, ale nepovede se jí to. V přítomnosti Mavena mu začíná podléhat a využívá toho, že ji miluje.

Maven - Každý na něj má jiný názor a já jsem zastánce toho, že ho jeho matka totálně zničila. Něco z něj zůstalo, ale už to jen troska.

Cal - Vyskytoval se tam hlavně ke konci, ale kdo nefandí jemu a Mare.

Evangelina - Svými činy mě velice překvapila. Některými mile a jinými jsem byla zaskočena ještě dlouho.

Farley - Je těhotná a dítě se jí stihne narodit, než odjede s Mare a Calem do války. Nemusíte ani dlouho přemýšlet a je hned jasné s kým. Ano, se Shadem.

Anotace

Ve světě Stříbrných a Rudých vládne zmatek. Mare zůstává v zajetí, zbavená svého blesku a mučená vlastními chybami. Přežívá jen díky milosti nového krále - kluka, jehož kdysi milovala, ale nakonec se z něj vyklubal lhář a zrádce. Maven Calore pokračuje v pletichách své mrtvé matky a snaží se získat moc nad celou zemí i nad svou zajatkyní. Zatímco Mare v paláci trpí pod účinky tichého kamene, její kdysi ubohá skupina novokrevných a rudokrevných se organizuje, cvičí a nabírá nové členy. Připravují se na válku, protože už se nechtějí skrývat ve stínu. A Cal, vyhnaný princ, který také usiluje o lásku blýskající dívky, se nezastaví před ničím, aby ji vysvobodil. Krev se obrací proti krvi a schopnost proti schopnosti. Hrozí, že nakonec nezůstane nikdo, kdo by vznikající požár uhasil, a z Norty, jak ji Mare zná, zůstane jen černé spáleniště.

Myslím, že autorka ví, jak na nás, protože od první chvíle to napíná. Nutí nás přemýšlet nad Mavenem a jeho chováním. Po první větě odcestujete za Mare a budete děj prožívat s ní. Prostě bomba.

Nezapomeňte se kouknout na můj instagram, kde jsou všechny novinky. Odkaz najdete v kolonce kontakt.

-s láskou vaše Míša-