Meagan Spooner - Na lovu

27.02.2018

název v češtině: Na lovu

název v originále: Hunted

autorka: Meagan Spoonerová

nakladatelství: CooBoo

počet stran: 328

vazba: pevná

Postavy

Jeva - Milá, ale ztracená. Krásná, ale nedůvěřivá. Taková je. Slyší zpěv ptáka Ohniváka ze severu ať už je kdekoli

Lena - Přišla mi jako nejstarostlivější sestra. Je to milé, ale asi by mě to štvalo. Má Jevu moc ráda, ale nemůže jí ochránit před vším.

Jasenka - Vzdala by se pro svou sestru i své lásky. Je Jevina opora.

Otec - Lovec, který se lovení vzdal pro svou ženu. Milující otec, který bohužel nakonec z lesa zešílel a zemřel.

Zvíře - Ze začátku opravdu velký záporák, ale postupně taje díky Jevě. Jeva, ale odejde a ono se stane zase záporákem. (nechci dál prozrazovat)

Solmir - Milý, hodný a zamilovaný. Původně do naší Krásky, ale skončí to jinak. Zdědí majetek barona (myslím, že to byl baron, ale nejsem si jistá)

Anotace

Když se Kráska vydá na lov Zvířete...

Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Yeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy - nebo se vdát za bohatého šlechtice.... Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Yeva na vybranou - musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království - zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?

Opravdu nádherný retelling, který si zamilujete. Od první chvíle mi to připomínalo Dvůr trnů a růží od Sarah J. Maas, ale postupně ta podoba mizela. Bylo to podobné díky tomu, že Jeva i Feyre jsou lovkyně. Je povedená a rozhodně je svým způsobem originální.

Nezapomeňte se kouknout na můj instagram, kde jsou všechny novinky. Odkaz najdete v kolonce kontakt.

-s láskou vaše Míša-