Amie Kaufmanová a Jay Kristoff - Illuminae a Gemina

10.02.2018

název v češtině: Illuminae a Gemina

název v originále: Illuminae a Gemina

autoři: Amie Kaufmanová a Jay Kristoff

nakladatelství: CooBoo

počet stran: 608 a 672

vazba: pevná

Postavy

Z Illuminae

Kady hackovala systémy Hypatie. Hackovala i pro Byronax, který chtěl SPIRO zničit.

Ezra, dříve chodil s Kady (rozešli se přesně v den invaze), stal se pilotem na lodi Alexander

SPIRO, umělá inteligence. Tak trochu se zbláznil, ale jakože nic, jo. SPIRO nemá určené pohlaví.

Z Geminy

Hanna dcera velitele Heimdallu. Chodí s Jacksonem Merrickem, ale jak to tak bývá, tak všechno jednou skončí. Boje a strategické uvažování jí nejsou cizí.

Nik dodává drogy, dokonce i Haně. Člen Domu nožů, což je gang vedený jeho strýcem.

Anotace 

Illuminae

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Gemina

Hanna pobyt na vesmírné stanici v galaxii kdesi na konci vesmíru vždy vnímala jen jako ztrátu normálního společenského života. Nikdo jí ale neřekl, že jí pobyt tady může stát život. Sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, kde se dva noví hrdinové musí střetnou s vražedným komandem BeiTechu. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Když elitní útočný tým BeiTechu napadne stanici, Hanna a Nik jsou donuceni spolupracovat, aby bránili svůj domov. A aby toho nebylo málo, cizí forma života zabíjí jednoho obyvatele stanice po druhém a porucha na červí díře hrozí, že časoprostorové kontinuum může být rozerváno ve dví. Brzy tak Hanna a Nik nebojují jen o svůj vlastní život - osud celého Heimdallu a možná i celého vesmíru je v jejich rukou.

Knihu jsem si zamilovala díky úchatnému stylu psaní, který se vám zalíbí, nebo taky ne. Rozhodně mě zaujala a je pravda, že jsem Illuminae četla asi týden a kousek, ale Geminu jsem měla přečtenou za dva dny. Není to o tom co mě bavilo více, ale spíš o času, který jsem neměla a na to jsem využila čas na horách. Mimochodem na další díl s názvem Obsidio si počkáme do 13.3.2018

Nezapomeňte se kouknout na můj instagram, kde jsou všechny novinky. Odkaz najdete v kolonce kontakt.

-s láskou vaše Míša-